Jelínek a Kadlec brali na turnaji advokátů stříbro

V pátek 6. září 2019 se za slunečného počasí uskutečnil šestý ročník fotbalového klání „Zlatá Praha 2019“. Z Plzně, kde se turnaj advokátů z celé České republiky konal vloni, se přesunul na pražské hřiště TJ Sokol Bílá hora. Turnaje se zúčastnilo šest mužstev a hrálo se souběžně na klasické trávě a „umělce“ (hřišti s umělým povrchem připomínajícím trávník). Naši advokátní kancelář reprezentovali Milan Jelínek a Tomáš Kadlec za Prahu a Jakub Jančovič za Moravu.

Díky příznivému losu a především zásluhou kvalitních výkonů odehrál pražský tým všechny své zápasy na přírodním pažitu. V prvním utkání se pražský tým pod vedením kapitána Petra Burzanovského střetl s družstvem Severočechů. Ty v divácky ne příliš atraktivním duelu sice svým výkonem přehrál, ale vedení 1:0 urval až gólem z penalty.

Ve druhém klání přehráli pražští členové advokátní komory mužstvo z Moravy 5:0, když všechny branky padly už v prvním poločase. O výhře pražského celku rozhodl nejen výborný začátek zápasu, ale i zkušený výkon podpořený fyzickou zdatností a počtem hráčů.

Po výhrách v základní skupině (a propadu loňského vítěze z týmu Plzně) se Pražané utkali ve finále s protivníkem z východu Čech. Finále bylo nervózní z obou stran. Z herního projevu obou celků bylo znát, že hrají na jistotu s cílem eliminovat počet chyb. Dlouhotrvající stav 0:0 změnila až poněkud sporná penalta v závěru utkání, kdy rozhodčí odpískal faul na hranici pokutového území. Východočeský exekutor se nemýlil a dostal svůj tým do jednobrankového vedení. I přes stupňující se tlak domácího celku se týmu Prahy nepodařilo skóre vyrovnat. Musel se spokojit s celkově druhým místem a poblahopřát k prvenství Východočechům.

Gratulujeme kolegům Milanovi a Tomášovi ke stříbru a Jakubovi k vynikajícímu výkonu a 4. místu v turnaji.

V příštím roce se turnaj uskuteční v Hradci Králové na půdě letošních šampiónů.